İnek yatağı fiyatları

İnek yatak fiyatları: İnek Yatağı,İnek Döşeği ve İnek altlığı olarak 3 temel kategoride değerlendirmek gerekir.
inek-yatagi-kim-longline1-İnek yataklarının kauçuk olanlarının fiyatı m2 den ziyade ağırlıkları dikkate alınmalıdır. Kauçuk Hammade fiyatı (1,75 USD son 4 yıl kauçuk borsa ortalama fiyatı) olduğuna göre Örneğin makul kauçuk inek yatak fiyatı = Yatak ağırlığı x 2 ( Hammade fiyatı) http://www.fermanet.com

 

2-İnek döşeğinde de Fiyatı belirleyen faktör:Döşek içinde kullanılan malzemenininek-dosegi-3-katli

kilogram miktarı (kalınlığı ve yoğunluğu) ile direk ilişkilidir. Örneğin döşek içinde : Latex, sünger, kırpıntı sünger, talaş gibi malzemelerin kg fiyatları. Örneğin inek döşeği fiyatı = iç malzeme fiyatı (kırpıntı sünger) kg fiyatı x Kg  + Kılıf m2 fiyatı.

inek-yatagi-sap-saman3-İnek altlıkları genelde kum, sap saman ve perlit gibi diğer malzemelerden oluşur. Burada fiyat dan ziyade toplam maliyet hesaplanmalıdır. Malzeme ilk başlangıç miktarı + günlük kayıp miktarı+ ahıra nakliye tutarı+ tesviye ve düzeltme giderleri+ defetme veya temizleme maliyeti hesaplanmalı ve malzeme maliyeti ile çarpılmalı. Örneğin KUM ilk başlangıç miktarı 1000 kg + 30 kg Günlük kayıp+ 30 kg düzeltme iş maliyeti+30 kg temizleme maliyeti x Kum tedarik fiyatı.  Bunu sap saman için de uygulayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir